Tot nu toe is 2019 een goed jaar voor fans van Gone With the Wind. In mei werd de deur van de Tara-plantage geveild en nu gaat ook het antebellum herenhuis dat als inspiratie diende voor het huis in de iconische film, op de veiling.
Margaret Mitchell, de schrijfster van Gone With the Wind, had naar verluidt geen belangstelling voor deelname aan de productie van de film die op haar roman was gebaseerd, maar toen ze in de Atlanta Journal een foto zag van het perfecte huis in plantagestijl uit 1836, knipte ze die uit en stuurde ze die naar Selznick International Pictures, waarbij ze in een briefje uitlegde dat het huis precies was wat zij zich voorstelde voor de Tara-plantage.
Het huis van 10.000 vierkante meter, Twelve Oaks genaamd, raakte na 1939 helaas in verval, maar de woning onderging onlangs een restauratie van 2 miljoen dollar. In 2017 reviseerden de huidige eigenaren het 12 slaapkamers, 13 badkamers tellende pand, dat nu beschikt over prachtige 11-voet plafonds, een formele salon, een grote eetkamer, hardhouten vloeren, drie wasruimtes, 12 open haarden, kroonluchters, en antieke verlichting. In de master suite bevinden zich een bibliotheek met ingebouwde houten boekenkasten en een open haard met ruimte voor zitplaatsen.
Het dak van het huis is perfect om te loungen, en op het terrein bevinden zich een zwembad met een historische pergola, diverse overdekte veranda’s, een koetshuis voor vier auto’s met Tesla- en Copper Creek-oplaadstations voor auto’s en golfkarretjes (die in het gebied op straat mogen rijden), een groot dek en meer dan drie hectare aan tuinen.
De eigenaars hebben de inrichting aangepast aan de tijd, maar hebben ook een aantal moderne voorzieningen toegevoegd, waaronder een nieuwe keuken, een brandsprinklersysteem, een intercom en badkamers met badkuipen die naar verluidt meer dan $14.000 per stuk hebben gekost.
Hoewel Gone With the Wind op een set werd gefilmd, Twelve Oaks heeft gediend als filmlocatie voor andere producties, waaronder The Vampire Diaries, Tyler Perry’s The Family That Preys, Halloween II en andere, en het is ook gebruikt als trouwlocatie en als bed-and-breakfast. Nu hopen de eigenaars een nieuw project op te starten en hebben besloten het huis te veilen met een startbod van $1 miljoen. Er kan tot 25 juli geboden worden bij Target Auction and Land Company, Inc., en sommige meubels zullen in een aparte verkoop beschikbaar zijn.